1. Steliștii s-au relaxat după calificarea rapidă și au pierdut în ultimele două meciuri din această grupă 1 milion de euro. Echipa din Plzen a început grupa cu un 0-3 la București, dar a câștigat grupa!
2. Gnohere este titularul postului de atacant la FCSB. Nu Alibec. nu Coman.
3. În acest moment, Larie ar putea juca doar la echipa Farului din Liga a 3-a.
4. Puștiul Vlad îmi place. Nu a avut ce face la goluri și a reușit să salveze în prima repriza un gol cu o paradă excelentă.
5. Decarul lui Lugano, Bottani e un jucator pe care îl voi urmări în continuare.
6. Meciurile din turul urmator vor fi un sandwich cu derbyul cu Dinamo în mijloc. Sunt curios dacă atunci, Dică va putea arunca în luptă aceeași echipă de 3 ori într-o săptămână.
7. Dacă prima repriză de la Lugano a fost foarte slabă, prima repriza din seara asta cum poate fi caracterizată?
8. Tănase trebuia să primească penalty în prima repriză după ce a fost lovit cu gheata în cap.
9. Daprela, autorul golului superb de 1-0, este la prima sa reușită pentru elvetieni. Ultimul său gol a fost acum un an într-un Bari – Salernitana.
10. Enache este unul din cei mai rezistenți jucători de fotbal din istorie. Jocul său slab și injurăturile din tribună nu par să-l afecteze.
11. În februarie la București ar putea veni Atletico, Milan, Atalanta, Arsenal, Lazio sau Sporting. Cu siguranță vor fi mai mult de 10 mii de fani peste 3 luni pe Național Arena.